Sort by

zul ! has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau

Beau

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Caligula

Caligula

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
K-12

K-12

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What the Health

What the Health

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Residente

Residente

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Intruder

The Intruder

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry