Starchasing has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Delirious

Delirious

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Welcome to Collinwood

Welcome to Collinwood

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School Ties

School Ties

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Girl

Dirty Girl

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry