Sort by
  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Medieval

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★½

  • Mat Kilau

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Night of the Coconut

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Metropolitan Opera: Turandot

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • RRR

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Chess Story

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★