Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Ambulance

  • The Batman

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Lamb

    ★★★½

  • Black Widow

  • Tenet

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Report

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • Stella's Last Weekend

  • Venom

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Little Italy

    ½