Sort by

Madi has logged 56 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Dancing

Dirty Dancing

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rule Number Three

Rule Number Three

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What If

What If

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
Edit this entry  
24
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aloha

Aloha

2015
×
★★★
Edit this entry