Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadly Influencer

Deadly Influencer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry