gabrielle! has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Macunaíma

Macunaíma

1969
×
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry