Sort by

gabrielle! has logged 23 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Edit this entry