starr has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry