laura has logged 16 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry