• New York New York

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Silence of the Marsh

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★