Sort by

eve has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★½
Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Adore

Adore

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry