diana has logged 233 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Switched for Christmas

Switched for Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry