• Hawkeye

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Star Wars Biomes

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Star Wars: Galaxy's Edge - Adventure Awaits

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★