Sort by

True has logged 44 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry