• The Batman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Just Say Yes

    ★★★

  • A Week Away

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Rich in Love

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Socorro, Virei uma Garota!

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½