Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dementia Part II

Dementia Part II

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lost Tombs of the Pyramids

Lost Tombs of the Pyramids

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Separation

Separation

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★
Edit this entry  
18
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen of Spades

Queen of Spades

2021
×
Edit this entry  
14
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Case Against Adnan Syed

The Case Against Adnan Syed

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crossroads

Crossroads

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Movie

A Movie

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★½
Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Earthstorm

Earthstorm

2006
×
Edit this entry  
02
Asteroid vs Earth

Asteroid vs Earth

2014
×
½
Edit this entry  
02
Airplane vs Volcano

Airplane vs Volcano

2014
×
½
Edit this entry  
01
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★
Edit this entry  
30
Corbin Nash

Corbin Nash

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
25
A Very Merry Toy Store

A Very Merry Toy Store

2017
×
½
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry