• The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Aksel

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Editing

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Nothing to Laugh About

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • River

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Faceless

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Hunt For Planet B

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★

  • Flee

    ★★★½

  • Citadel

    ★★★

  • Bergen: i all beskjedenhet

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Guest

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★

  • The Unseen River

    ★★★½

  • Rockfield : The Studio on the Farm

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Irresistible

    ★½

  • Infinite Potential: The Life & Ideas of David Bohm

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Self Portrait

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Little Women

    ★★★½