• Doctor Strange

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Ghostbusters

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Daddy's Home

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Pixels

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★★★★

  • Home

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★

  • The Interview

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • The Book of Life

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★

  • Rio 2

    ★★

  • Divergent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • RoboCop

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Ride Along

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★