Steak Chalupa has logged 57 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons

Demons

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twixt

Twixt

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sade: Bring Me Home – Live 2011

Sade: Bring Me Home – Live 2011

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sade: Bring Me Home – Live 2011

Sade: Bring Me Home – Live 2011

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satantango

Satantango

1994
×
Read the review Edit this entry  
13
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Original Kings of Comedy

The Original Kings of Comedy

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry