Sort by
  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Mayor Pete

    ½

  • Godzilla vs. Hedorah

  • No One Gets Out Alive

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Malignant

  • Candyman

    ★★

  • Aftermath

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Loki

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla Singular Point

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • There Is No

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Block Island Sound

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Evil Eye

    ★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Grudge

    ½

  • Dracula

    ★½

  • 6 Underground

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • The Report

    ★★