Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

    ★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Inside

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Devotion

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Master Gardener

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Sr.

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½