Stavros has logged 294 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
Read the review Edit this entry  
27
Shift

Shift

1982
×
Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Edit this entry  
31
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry