Stavros has logged 40 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry