nikki has logged 557 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Stitches

Stitches

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Butterfly on a Wheel

Butterfly on a Wheel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry