nikki has logged 53 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coastlines

Coastlines

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
ATM

ATM

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry