Sort by

Will has logged 65 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Night of Love

One Night of Love

1934
×
★★
Edit this entry  
30
Let's All Go to the Lobby

Let's All Go to the Lobby

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pigskin Parade

Pigskin Parade

1936
×
★★
Edit this entry  
29
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Banker

The Banker

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Beau Geste

Beau Geste

1939
×
★★½
Edit this entry  
27
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
If I Were King

If I Were King

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Constant Nymph

The Constant Nymph

1943
×
★★½
Edit this entry  
22
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Becky Sharp

Becky Sharp

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Primrose Path

Primrose Path

1940
×
★★★
Edit this entry  
21
The Champ

The Champ

1931
×
★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Private Worlds

Private Worlds

1935
×
★★
Edit this entry  
20
Juarez

Juarez

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Affairs of Cellini

The Affairs of Cellini

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Gaby: A True Story

Gaby: A True Story

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Testament

Testament

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★½
Edit this entry  
12
'Round Midnight

'Round Midnight

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Of Human Bondage

Of Human Bondage

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anand

Anand

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Condemned

Condemned

1929
×
★★★
Edit this entry  
08
Bulldog Drummond

Bulldog Drummond

1929
×
★★
Edit this entry  
07
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry