• Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Silverton Siege

    ★★★

  • Never Better

    ★★½

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Black Crab

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★★

  • Mo Gilligan: There's Mo to Life

    ★★★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★★

  • They Live in The Grey

    ★★★

  • Heart Shot

  • Erax

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Bigbug

    ★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Mahaan

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Looop Lapeta

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Forgive Us Our Trespasses

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Underdog

    ★★★

  • 83

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • National Champions

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Boxing Day

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Angèle

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Dhamaka

    ★★½

  • Black Friday

    ★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • Pirates

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★