Sort by

Steezy has logged 511 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Your Girlfriend

Your Girlfriend

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Joy

Joy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dayveon

Dayveon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brother

Brother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Street Flow

Street Flow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After the Raid

After the Raid

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
21
Same Kind of Different as Me

Same Kind of Different as Me

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry