Sort by

Steezy has logged 35 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Syriana

Syriana

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Finding Steve McQueen

Finding Steve McQueen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Between Us

Between Us

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
We Are the Heat

We Are the Heat

2018
×
★★★
Edit this entry