Stefan has logged 124 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★
Edit this entry  
07
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The S From Hell

The S From Hell

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Keep the Change

Keep the Change

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry