Stefan has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Cinema

The Secret Cinema

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
CQ

CQ

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry