• The Invisible Man

  • Onward

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Alone/Together

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ang Pangarap Kong Holdap

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Siargao

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★