• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • National Theatre Live: The Book of Dust - La Belle Sauvage

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★½

  • Áramótaskaup 2021

    ★★★

  • Blackport

    ★★★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Burning Sea

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Cop Secret

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • A Taste of Hunger

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Last Stich'n Bitch

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½