Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • On the Come Up

    ★★★★½

  • God's Country

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Maniac

    ★★★★

  • Bel Canto

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★