Sort by

stella has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry