Sort by

stellari has logged 268 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry