Sort by

stellari has logged 234 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wounds

Wounds

2019
×
½
Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
½
Edit this entry