• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Tarumama

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Get the Goat

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Sentinelle

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • High Score

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Malang

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★