STÊNIO has logged 80 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitler: A Career

Hitler: A Career

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hater

The Hater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City of Life and Death

City of Life and Death

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brother

Brother

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry