Sort by

Steph_h has logged 476 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Treatment

The Treatment

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tiger House

Tiger House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Well Groomed

Well Groomed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect

Perfect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Double Date

Double Date

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
All Creatures Here Below

All Creatures Here Below

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
They Remain

They Remain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strawberry Flavored Plastic

Strawberry Flavored Plastic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bitter Melon

Bitter Melon

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry