Sort by
  • Barbie

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas at the Plaza

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½