Sort by

Steph_inthe_box has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry