Sort by

Steph_inthe_box has logged 36 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★½
Edit this entry  
14
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★½
Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry