RSS feed for Stephan

Stephan has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry