RSS feed for eggy
  • Out

    ★★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What is Reading?

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • Daughter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★½