RSS feed for eggy

eggy has logged 292 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Crow

The Crow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pathology

Pathology

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The First Time

The First Time

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Internship

The Internship

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry