RSS feed for eggy

eggy has logged 41 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pledge

Pledge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Out

Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry