• House of Gucci

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Card Counter

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Virtuoso

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Aware – Glimpses of Consciousness

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Secrets We Keep

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Last Shift

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Harriet

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • The Hustle

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★