Sort by

stephbrina has logged 132 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paint

Paint

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster High: Ghouls Rule

Monster High: Ghouls Rule

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster High: The Movie

Monster High: The Movie

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster High: Frights, Camera, Action!

Monster High: Frights, Camera, Action!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street in Concert

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street in Concert

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Absolute Beginners

Absolute Beginners

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable – Chapter 1

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable – Chapter 1

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry